Whatsapp
En İyi Komple Tadilat Dekorasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Bina yalıtımı, çeşitli dış cephe mantolama malzemeleri kullanılarak cephenin kaplanması anlamına gelir. Bilindiği üzere manto ismi mantodan gelmektedir. Kaliteli bir manto bizi soğuktan koruduğu gibi, mantolama da ürün ve uygulama kalitesine göre değişkenlik göstererek binanızın iç ortamını mevsimsel hava koşullarından korur. Yapılan ürün ve uygulamalar sayesinde binanızın ideal hava sıcaklığını standart bir derecede tutar ve sıcaklık değişimlerine karşı üstün koruma sağlar.

Yaşam alanınızdaki ısının dışarıya ve dışarıya çıkmasını engellemek istiyoruz. Mantolama verimi yapınızın cephe durumuna göre değişebilmekte ve yaklaşık %50 oranında enerji tasarrufu sağlayabilmektedir .

Isı yalıtımı dışında nem, ses vb. yaşam alanınızı dış etkenlerden korursunuz.

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Pürüzlü sıva üzerine poliüretan paneller uygulanabilir. Her türlü zemine poliüretan mastik veya vidalama yöntemi ile kolayca monte edilebilir. Projeniz sadece estetik bir görünüm elde etmekle kalmaz, aynı zamanda mantolama maliyetinden de tasarruf etmenizi sağlar.

Mantolama dış ve iç duvar, çatı, zemin vb. birçok alan ihtiyacınız olan duruma göre farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Aynı zamanda ses ve su izolasyonu amacıyla da kullanılmaktadır ve tüketicinin mantolama ihtiyacı büyük ölçüde ısı izolasyon ihtiyacından kaynaklanmaktadır.

Dış Cephe Mantolama Malzemeleri

Mantolama alanında kullanılmaktadır ve geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Gereken mantolama çeşitleri bulunduğunuz ilin iklimine göre değişiklik gösterebilir. Hava şartlarına göre ilgili bölge uygulayıcıları tarafından özel ürünler tercih edilmekte ve tüketici yönlendirilmektedir.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Günümüzde yüksek enerji maliyetleri hepimizi ilgilendiren bir konu. Cephede yapılan yalıtım maliyetleri uzun vadede maliyetli olacaktır.

Mantolama, birden fazla malzemenin çeşitli işçilikler uygulanarak cephenize yapıştırılması işlemidir. Pahalı işçilik ve malzeme maliyetleri.

Mantolama adı altında çeşitli internet sitelerinden alınan metrekare fiyatları vb. Bilgi yanıltıcı olacaktır. Fiyatlar uygun verildiğinde ve uygulama kısmında çeşitli gider kalemleri eklendiğinde maliyetlerin tüketicinin bütçesinden daha yüksek olduğunu hep duyarız. Çünkü projesini incelemeden ve kullanmanız gereken ürünü anlatmadan bina mantolama fiyatları vermek sağlıklı değildir.

Uygun malzeme ya da bilgisiz mantolama ihtiyacınızı karşılıyor gibi görünse de şiddetli hava koşullarında etkisiz olacaktır.

Dış cephe mantolama ile ilgili iletişim bilgilerimizden bize ulaşmanız halinde teknik ekibimiz bina yalıtımı ile ilgili daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşacaktır. Uzman teknik kadromuz sizlere mantolama konusunda bilgi vermekten mutluluk duyacaktır.

Yaşam alanınızda sorun mu var?
Tadilat ve Dekorasyon yardımına mı ihtiyacınız var?

HEMEN ARA