Whatsapp
En İyi Komple Tadilat Dekorasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Boya Badana

Boya Badana

Boya Badana

Boya Badana, Boyama yaparken en iyi boya ve fırçayı kullanabilirsiniz. Yüzeyleri uygun şekilde kaplamazsanız, istediğiniz sonuçları alamazsınız. Ve tek bir boya gölgelemenin alanı tartışmasız bir şekilde tazeleyebileceğini unutmayın.

Evinizde biraz yeniden boyama yapmayı mı planlıyorsunuz? İlk adımlardan biri, işi bitirmek için ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını bulmaktır. Ancak bir odayı yeniden boyarken dikkate alınması gereken sadece boya miktarı değildir. İkinci katın uygulanmasından önce kurumasına izin verilmeyen boyanın kuruduğunda soyulması, çizilmesi, topaklanması veya pul pul dökülmesi muhtemeldir. Uzmanlar, en iyi sonuçlar için her kat arasında en az iki ila dört saat kuruma süresi bırakılmasını tavsiye ediyor.

Badana Nedir?

Badana, tebeşir kalsiyum karbonattan (CaCO3) veya sönmüş kireçten (kalsiyum hidroksit, Ca(OH)2) yapılan ve yaygın olarak "mezgit" olarak bilinen bir boya türüdür. Bazen çeşitli diğer katkı maddeleri kullanılır.

Badana, kalsimin, kalsomin, kalsomin veya kireç boyası gibi herhangi bir biçimde olabilir. Genel olarak badana, duvarlardan önce tavanda yapılmalıdır.

Yaşam alanınızda sorun mu var?
Tadilat ve Dekorasyon yardımına mı ihtiyacınız var?

HEMEN ARA